Bio-taška

B io taška je vyrobena z kukuřičného škrobu bez použití polymeru. Látky v materiálu jsou čistě přírodní bez umělých hmot a taška je tak biodegradabilní. To znamená, že se v přírodě zcela rozloží bez jakéhokoli zatížení. Taška je tak doslova kompostovatelná. Je to jediná čistě ekologická taška na trhu.

Neplést s rychleji rozložitelnými taškami, které jsou z polyethylenu, ale doplněné aditivy, které tašku pod uv zářením pouze „roztrhají“ na malé částečky a v půdě tak zůstává polyethylen, pouze natrhán na malé kousky. Tašky by měly mít označení HDPE.
Z tohoto materiálu Vám můžeme vyrobit velmi pevné tašky s potiskem typu „košilka“.

logo bio
 
logo ldpe

LDPE

N ízkokohustotní polyethylen, je pevný, pružný materiál, vhodný pro styk s potravinami, který je odolný vůči většině běžných chemikálií, nezpůsobuje korozi baleného zboží. Má animální propustnost vodních par, aromatických látek, kyslíku a tuků. Materiál je netoxický a plně recyklovatelný.

Tento materiál se hodí k výrobě tašek, sáčků, pytlů a jiných obalů. Materiál můžeme barvit, aniž by ztratil své vlastnosti.

Vše o LDPE na Wikipedii

 

 

HDPE

J e vysokohustotní polyethylenu s co největší pevností a nejmenší pružností. Znamená to, že se materiál dá zpracovávat ve slabších tloušťkách, aniž by přišel o pevnost. Na sáčky, pytle či tašky, se tak nespotřebuje tolik materiálu. Materiál je samozřejmě netoxický a plně recyklovatelný. Materiál můžeme barvit, aniž by ztratil své vlastnosti.

Tento materiál se hodí na výrobu sáčků, přířezů, ale především k odnosným taškám typu „košilka“, které svým provedením umožňují vysokou nosnost při slabší síle materiálu.

logo hdpe